جشنواره فرهنگي هنري زيبانو

جشنواره فرهنگي هنري «زیبانو» رویدادی ست که قرار است به همت واحد الکترونیکی دانشگاه آزاد اسلامی با همکاری طرح یک حس خوب برگزار شود.

جشنواره فرهنگي هنري «زیبانو» با محوریت کتاب «کدام زیبایی؟ کدام استاندارد؟» برگزار خواهد شد. این کتاب نگرشی ساده و نو به موضوع زیبایی معنوی در زنان و دختران دارد و تلاش می کند بدون تعصب و براساس مستندات، گزاره های مفهومی حول محور زیبایی حقیقی در بانوان را معرفی نماید.

جشنواره فرهنگي هنري «زیبانو» بستری برای شناسایی استعدادهای برتر در حوزه تولید محتوا در قالب داستان کوتاه، ساخت کلیپ، عکس نوشته، کاریکاتور، شعر و مسابقه کتابخوانی است.

علاقمندان تا ۱۲ اسفند  ساعت  ۱۲ فرصت دارند تا آثار خود را از طریق بخشهای تعریف شده براساس قالبهای محتوایی، ارسال کنند. مسابقه آنلاین کتابخوانی نیز ۱۳ اسفند ماه برگزار خواهد شد.

۲۰ سکه بهار آزادی، اقامت و پذیرایی ۲۰ خانواده (نفر منتخب و بستگان درجه یک) در مشهد مقدس و جوایز ارزنده دیگر به برگزیدگان اهدا خواهد شد.

هيئت داوران مسابقات

رزومه داوران مسابقه «زیبانو»:

دکتر امیراسماعیل آذر استاد زبان و ادبیات فارسی

متولد ۱۸ آذر ۱۳۲۳ در اصفهان است. وی استاد ادبیات فارسی و مدیر گروه زبان و ادبیات فارسی دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات تهران و همچنین مدیرعامل مؤسسه فرهنگی هنری فرهنگبان است. دکتر آذر در رسانه ملی نیز به عنوان مجری و کارشناس برنامه‌های ادبی از جمله برنامه «به تماشا سوگند و به آغاز کلام» (مشاعره) فعالیت می‌کند. او همچنین عضو کمیسیون هنر شورای عالی انقلاب فرهنگی نیز می باشد. دکتر امیراسماعیل آذر، بخش شعر مسابقه زیبانو را داوری خواهد کرد.

بهزاد دانشگر نویسنده رمان

نویسنده خوش ذوقی است که با اندک آثار منتشرشده مورد توجه مخاطبان و منتقدان ادبی قرار گرفته است. او حالا در ۴۰ سالگی اگر درگیر امور اجرایی و تدریس در حوزه‌ی داستانی و داستان‌نویسی نباشد، می‌نویسد. حاصل این نوشتن‌ها شده کتاب هایی همچون دختران آفتاب که افتخار تقریظ رهبری را بر پیشانی دارد و مشارکت در مجموعه‌کتاب چهارده خورشید؛ و آخری ادواردو. او داور بخش داستان کوتاه رویداد زیبانو است.

محمد ابوالحسنی تهیه کننده دیرین دیرین

که خودش در رشته مهندسی تحصیل کرده، به دلیل دغدغه های اجتماعی و فرهنگی که در ذهنش داشت قید مدرک گرایی را زد و وارد کار انیمیشن سازی شد. حالا او چهره شناخته شده ای در این حوزه است و همین هم باعث شده شبکه های ماهواره‌ای فارسی زبان برای جذب این هنرمند ایرانی پیشنهادات وسوسه انگیزی به او بدهند. قضاوت درباره کلیپ های رسیده به رویداد زیبانو با تهیه کننده آیتم‌های «دیرین دیرین» خواهد بود.

مژده لواسانی مجری و نویسنده

(زاده ۲۰ آبان ۱۳۶۸ در تهران) سردبیر، نویسنده، کارگردان و گوینده و یکی از مجریان جوان رسانه ملی است. لواسانی در سنین کودکی و نوجوانی تجربهٔ بازیگری در سریال‌های «پلاک ۱۴» (به کارگردانی مهران مدیری) و «خبرنگار» (به کارگردانی محمد حسن‌زاده) را دارد. در کارنامه وی اجرای دهها برنامه تلویزیونی و رادیویی وحضور در چندین تئاتر به چشم می خورد. او داور بخش عکس نوشت مسابقه زیبانو است.

بهرام عظیمی کاریکاتوریست و کارگردان انیمیشن

(زاده ۱ بهمن ۱۳۴۵ در تهران)، کارگردان انیمیشن، فیلمنامه‌نویس، طراح کاراکتر و کاریکاتوریست است. وی دارای نشان درجه ۲ هنری وزارت ارشاد و معادل با فوق لیسانس انیمیشن می‌باشد. از جمله معروفترین آثار او «انیمیشن‌های تبلیغاتی راهنمایی و رانندگی» (سیاساکتی و داوودخطر)، انیمیشن‌های «آقای ایمنی» (حسن خطرناکه حسن)، انیمیشن‌های سه بعدی «بابابرقی»، انیمیشن کوتاه «ماسوله» ،انیمیشن کوتاه «بابا» ،انیمیشن کوتاه «سیم ششم» و کارگردانی فیلم بلند انیمیشن «تهران ۱۵۰۰» است. عظیمی عضو هیئت داوران بیش از ۱۵۰ جشنواره ملی و بین‌المللی انیمیشن، فیلم و کاریکاتور بوده و حالا نیز کاریکاتورهای رسیده به مسابقه زیبانو را داوری خواهد کرد.